Makijaż ślubny Częstochowa, ślubne smoky eyes

Makijaż ślubny – czy przedłużone rzęsy pasują do makijażu dla panny młodej?

Stylizacja rzęs przed ślubem czy to dobry pomysł? Decyzja zawsze należy do klientki, jednak ja odradzam tego typu zabiegi – zwłaszcza przedłużanie rzęs. Wiem, że niektóre z Was może to zdziwić, dlatego przeczytajcie dalej, by spojrzeć na tę sprawę z punktu widzenia wizażystki i stylistki rzęs.

Makijaż dla panny młodej – jakie rzęsy do ślubu

Myślę, że wiele wizażystek zgodzi się ze mną, że robiąc makijaż, lubimy mieć kontrolę nad wszystkimi jego elementami, również nad tak ważną sprawą jak rzęsy. Wykonując makeup, dopasowujemy rodzaj doklejanych rzęs, czyli potocznie mówiąc – kępek oraz sposób ich umiejscowienia zarówno do budowy oka klientki, jak i całego makijażu. Jednorazowe sztuczne rzęsy, podobnie jak te używane do przedłużania, różnią się długością, skrętem oraz rozłożeniem włosków w jednej kępce. Makijażystki znają też różne techniki ich doklejania, stopniowania gęstości oraz modelowania kształtu oka.

Stylizacja rzęs do ślubem – w czym problem?

U pań z przedłużonymi rzęsami trzeba bardzo uważać w czasie wykonywania makijażu, by cienie się nie osypały na włoski, bo wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Chociaż oczywiście da się to ładnie zrobić, każda wizażystka ma na to swoje sposoby. Jeśli natomiast chodzi o lifting rzęs przed ślubem, to polecam go tylko paniom, które absolutnie nie chcą przyklejać sztucznych rzęs. Gdy nie przeszkadzają Wam makijaż ślubny wykończony kępkami rzęs, to najlepiej na wszelką stylizację umówić się po ślubie. A w tym ważnym dniu pozostawić wizażystce pełne pole do działania ?.

Czy rzęsy przyklejane podczas makijażu ślubnego są trwałe?

Tak, jeśli wizażystka używa dobrego kleju. Ja stosuję dwa sprawdzone produkty – klej Duo oraz klej firmy Clavier, które są wodoodporne i potrafią przetrwać nawet demakijaż, czego nie polecam ze względów higienicznych ;). Zawsze też tłumaczę klientkom, jak odczepić rzęsy, by spokojnie, z oczyszczoną twarzą położyć się do spania po imprezie.

Makijaż do ślubu – czym różnią się kępki od rzęs na pasku?

Kępki składają się z kilku pojedynczych włosków, przyklejamy je jedna obok drugiej, tworząc wachlarz rzęs idealnie dopasowany do oka naszej klientki. Mają małą powierzchnię, więc dobrze trzymają się rzęs naturalnych. Rzęsy na pasku to już gotowy „zestaw” włosków przyczepiony do cienkiej żyłki. Tu mamy znacznie mniejsze pole działania jeśli chodzi o dopasowanie ich do danej osoby. W przypadku kępek, kiedy nawet jedna z nich niefortunnie by się odkleiła, nikt tego nie zauważy, gdyby natomiast klej puścił w którymś miejscu na pasku rzęs, wówczas całość zaczyna wyglądać nieestetycznie. Dlatego też stawiam na kępki, które są wygodniejsze w noszeniu i bardzo trwałe.

Moją ofertę ślubną znajdziesz –> tutaj