Jaki makijaż do okularów? 

Okulary wcale nie zasłaniają makijażu i w niczym nie przeszkadzają. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku makeupowych zasadach. Jaki makijaż do okularów wybrać? Oto kilka moich makijażowych trików, które wykorzystuje na co dzień, bo sama nosze okulary. Metody te świetnie sprawdzają mi się także, gdy wykonuję makijaż w Częstochowie dla moich klientek.

Jak dobrać makijaż do okularów, jaka kreska do okularów? – porady makijażystki

makijaż do okularów

Jeśli nosisz okulary, nie musisz być mistrzynią blendowania cieni i wyciągania oka. Postaw za to na kreskę albo samo przyciemnienie linii rzęs. Jeśli chodzi o kreskę do okularów, to najlepiej pasuje tutaj klasyczna – cienka z niedługą jaskółką albo kreska rozdymiona w zewnętrznym kąciku oka. Taki makijaż możesz wykonać zarówno eyelinerem, jak i kredką bądź cieniem, przy użyciu skośnego pędzelka. Jeśli budowa Twojego oka na to pozwala, śmiało możesz wymalować sobie grubą pin-upową kreskę. A co jeśli nie czujesz się pewnie w wykonywaniu tego rodzaju makeupu? W takim wypadku świetnym sposobem na Twój makijaż do okularów będzie przyciemnienie samej linii rzęs cienkim pędzelkiem i cieniem. Nabierz odrobinę cienia na skośny pędzelek i przykładaj miejsce przy miejscu na powiece przy samych włoskach.

Makijażowe triki dla okularnincy – skup się na ruchomej powiece i kącikach oka

Makijaż na wesele Częstochowa

Kącik wewnętrzny rozświetlamy, a zewnetrzny przyciemniamy – to podstawowa makijażowa zasada. Dobierając idealny makijaż do okularów, zwróć szczególną uwagę na te części Twojej powieki. Kiedy nosisz okulary korekcyjne, to powieka ruchoma jest najważniejsza, a perfekcyjnym blenowaniem cieni poza jej załamanie nie musisz się aż tak bardzo martwić. Ponieważ okulary nieco „zjadają” nam makeup, to naszym zadaniem jest zbudowanie mocnych punktów na powiece. Nie obawiaj się nakładać w wewnętrzny kącik sporej ilości błyszczących cieni albo rozświetlacza i nie żałuj ciemnych brązów w zewnętrznym  kąciku. Pamiętaj jednak, by budować intensywność cieni. Nakładaj kilka cienkich warstw, w ten sposób nie zrobisz plamy, której nie będzie się już dało rozblendować.

Makijaż wieczorowy makijaż Częstochowa

Jak malować rzęsy do okularów? Sztuczne rzęsy do okularów – jakie wybrać?


Kiedy nosisz okulary, bardziej przydadzą Ci się tusze pogrubiające niż wydłużające. Unikaj tego typu kosmetyków zwłaszcza jeśli masz naturalnie długie rzęsy, gdyż mocno wydłużone włoski będą dotykać szkieł i zostawiać nieestetyczne ślady. Podobnie jest, kiedy nosisz okulary korekcyjne i chcesz przykleić sztuczne rzęsy. Wybierz krótsze kępki (do 10 mm) i przyklej je dosyć gęsto albo sięgnij po model rzęs na pasku dający taki efekt. To wszystko po to, by podkreślić linię rzęs, o czym pisałam wyżej. Jeśli kochasz makeup, to wystarczy, że odpowiednio dobierzesz okulary do swojej urody, a staną się one częścią Twojego codziennego makijażu.