Ślub w czasie pandemii – czego portale weselne Ci nie powiedzą

makijaż ślubny w czasie pandemii wykonany przez Dominikę Sękowską we Wrocławiu

Chyba nie tylko ja sądziłam, że koronowym sezonem ślubnym będzie tylko wiosna i lato 2020. Wygląda jednak na to, że wesel w czasie zarazy będzie więcej. Prawdopodobnie wydłuży się również okres niepewności, kiedy raz obostrzenia są bardziej raz mniej radykalne i z dnia na dzień może okazać się, że imprezę trzeba przełożyć. Decydując się na organizację ślubu i przyjęcia dla gości w przyszłym roku, musimy nastawić się na stan stałej gotowości, że coś może się nie udać. Bycie panną młodą w czasie pandemii nie jest super, ale nie jest też tak źle. Jako wrocławska wizażystka i coronabride rzucam garść bardzo subiektywnych rad i spostrzeżeń na ten temat.

Spodziewaj się niespodziewanego

makijaż do sesji ślubnej we Wrocławiu wykonany przez Dominikę Sękowską
fot.: Blik Rafał Dudek
mua: tak.o.makeup

Czego nauczyła mnie pandemia? Elastyczności i wolę nazywać to w ten sposób, a nie cynizmem. W każdym razie nauczyłam się tego, żeby zawsze brać pod uwagę, że coś na czym bardzo nam zależy może się nie udać. Dopóki nie będzie szczepionki na covid, zawsze, zawsze spodziewaj się lockdownu. Jeśli będziesz musiała odwołać wesele, na które czekałaś całe życie i powiesić swoją wymarzoną suknię do szafy – to nie Twoja wina, więc nie miałaś na to wpływu. Zawsze można zrobić ładną ślubną sesję zdjęciową, kiedy złagodzą na chwilę obostrzenia (trochę ironia, a trochę nie). I nie chodzi tu o siedzenie i użalanie się nad sobą, po prostu kiedy mamy świadomość, że nasze wesele może się nie odbyć lub że będzie konieczność jego przełożenia, łatwiej się z tym pogodzić.

Nie przekładaj ślubu

makijaż ślubny wykonany przez Dominikę Sękowską we Wrocławiu
Instagram: Dress @atelier.tesorosi Model @iraminiv5 Makeup @tak.o.makeup Photo @liupa_krystyna_photography

Nie istotne czy kościelny czy cywilny – ślub jest najważniejszy. Jeśli musisz zmienić datę wesela, to ślub weź zgodnie z planem. Chociaż nie będziesz tańczyć i wznosić toastów wśród zaproszonych gości, to i tak jest Wasz dzień. Ludzie mają różne podejście do kwestii małżeństwa, ale jeśli zdecydowaliście się na ślub, to weźcie go bez względu na wszystko. Wiele osób będzie namawiało Was, żeby ceremonię także przełożyć, bo „jak to tak”. A no normalnie – w pandemii tak się robi. Ślub bierzemy dla siebie nawzajem, a nie dla babci czy mamy.

Odpuść pierdoły

makijaż do sesji ślubnej we Wrocławiu wykonany przez Dominikę Sękowską
Instagram: Dress @atelier.tesorosi Model @iraminiv5 Makeup @tak.o.makeup Photo @liupa_krystyna_photography

Zadbaj o siebie. Skoro wesele i tak może się nie odbyć, niech kolor serwetek czy wstążeczek przy klamkach w samochodzie nie spędzają Ci snu z powiek. Wybierz wymarzoną sukienkę, znajdź fryzjerkę i oczywiście wizażystkę, której makijaże ślubne Ci się podobają, żebyś niezależnie od okoliczności czuła się najpiękniej na świecie. Dzięki cudnemu makeupowi nawet w maseczce każda panna młoda będzie wyglądać zjawiskowo :*


A jeśli szukasz wizażystki we Wrocławiu?  Moją ofertę makijaży ślubnych możesz znaleźć tutaj <3 oraz w moich mediach społecznościowych

makijaż dla panny młodej we Wrocławiu wykonany przez tak.o.makeup
Instagram: Dress @atelier.tesorosi Model @iraminiv5 Makeup @tak.o.makeup Photo @liupa_krystyna_photography